Saastekvootide müügiraha jõuab haiglateni

Esimesed Eesti haiglad saavad hakata CO2-kvootide müügist teenitud raha kasutama. Eriti meeltmööda on haiglatele asjaolu, et erinevalt paljudest teistest toetustest ei käi sellega kaasas omaosalust, kirjutas Äripäeva väljaanne Meditsiiniuudised.

Kuna seda raha saab kasutada vaid hoonete soojapidavuse parandamiseks ja küttesüsteemide renoveerimiseks, siis Rapla haigla tahab välja vahetada katuse, soojustada välisfassaadi ning renoveerida ventilatsioonisüsteemi. Rapla Maakonnahaigla ülemarsti Aili Laasneri sõnul saavad nad selleks otstarbeks kasutada kuni 11,2 miljonit krooni. Täpne maksumus selgub hangete tulemusel.

ogu ehitustegevust projekteerimisest hangete ja ehitusjärelevalveni korraldab Riigi Kinnisvara AS. Küsimusele, kas ehitustööd oleks ka ilma toetuseta ette võetud, vastas Laasner, et Rapla haiglas kindlasti mitte praegu plaanis olevas mahus.

Raha kulub remondiks
Lõuna-Eesti Haigla juht Arvi Vask rääkis, et nemad taotlesid riigilt 11 miljonit krooni, millega tahetakse välja vahetada haigla aknad ning viia sooja tootmine päikesepaneelidele, mis paigaldatakse katusele.

Kvoodiraha saajate nimekirjas on suurima haiglana TÜ Kliinikum. Kliinikum taotles raha Raja tänav 31 asuva psühhiaatriakliiniku fassaadi soojustamiseks. “Kui me seda toetust ei saa, ei hakka me ka renoveerima. See on meile tõesti äärmiselt oluline. Neid vanu hooneid, mis jäävadki meie kasutusse, on ju küll ja küll,” sõnas haigla juhatuse liige Mart Einasto.

Viljandi Haiglale eraldas riik soojustustöödeks kuni 16,6 miljonit krooni. Saadud miljonite eest renoveerib haigla Jämejala 19. maja, millest pidi aastaid tagasi saama vanglate haigla.

Täpseid summasid ei saa avaldada
Martin Jaðko valitsuse kommunikatsioonibüroost jääb numbritest rääkides napisõnaliseks. “Kuna CO2-kvootide müügi puhul on tegemist väga tundliku turuga, siis on konkreetsete tehingute kohta käiv finantsinfo sõlmitud lepingute kohaselt konfidentsiaalne,” sõnas Jaðko.

Rapla haigla puhul tehakse tema sõnul CO2-kvootide müügist saadud raha kõrval üks hooneosa korda ka Euroopa Regionaalarengu Fondi toel. “Erinevate finantseerimisallikate samaaegsel kasutamisel on äärmiselt oluline täita mõlema raha kasutamise nõudeid, et vältida topeltrahastamist,” toonitas ta.

Toetust saab hulk väikseid asutusi
Järvamaa Haigla 
Rakvere Haigla
Väike-Maarja Hoolekande- ja Tervisekeskus
Rapla Maakonnahaigla peahoone
Koeru ambulatoorium-apteek
Käru Hooldusravi Keskus
Narva Haigla
Lõuna-Eesti Haigla
Põlva Haigla
Otepää Tervisekeskus
Abja Haigla
Melliste meditsiinikeskus
Häädemeeste Tervisekeskus
Orissaare perearstikeskus
Nõva huvikeskus-perearstikeskus
Tallinna Lastehaigla
Saku Tervisekeskus
Kuusalu Tervisekeskus
Risti tervisekeskus
Allikas: rahandusministeerium

 


 

Osale arutelus

  • Violetta Riidas

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed