ERM: projektist on rahvale liiga vähe räägitud

Eesti Rahva Muuseumi (ERM) direktori Krista Aru sõnul on kõik ERMi projektiga töötanud inimesed selle nimel kõvasti vaeva näinud, ent rahvale on hoone projektist liiga vähe räägitud, vahendab ERR.ee.

"Me oleme natuke liiga vähe rääkinud, milline see hoone siis tegelikult praegu oma projekti järgi on, sest kõik need projekti teinud inimesed ja meeskonnad on ju endast parima andnud," rääkis Aru Vikerraadio hommikuintervjuus.

Aru märkis, et ERMile Euroopa Liidult (EL) raha taotlemisel tuleb kindlasti veel selgitada ja küsimustele vastata. "Ma arvan, et see on ka normaalne, sest kui ELi maksumaksja raha paigutatakse Eestisse Raadile Eesti Rahva Muuseumisse, siis neil on õigus meilt küsida, mis selle raha eest saab."

Euroopa Investeerimispanga eksperdirühm Jaspers aitas Aru sõnul ERMil rahataotlust menetleda. Jaspers on lõpetanud ERMi projekti analüüsi, lõppraportis leiti, et hoone on kavandatud liiga suur ja annab soovituse ehitada see kokkuhoiu eesmärgil kahes järgus.

Aru avaldas lootust, et riigipoolne garantii ERMi projektile tuleb. ERMi hoone maksusmuseks on 63,1 miljonit eurot (pea miljard krooni), millest 32 miljonit eurot oleks Euroopa abiraha.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed