Tehnopoli uue keskuse ankurettevõtteks saab Cybernetica

Täna sõlmivad Cybernetica AS ja Tehnopol 1 KV OÜ üürilepingu eelkokkuleppe, mille alusel alusel tuleb uue teadus- ja büroohoone suurrentnikuks IKT valdkonna teadus- ja arendusettevõte Cybernetica AS. 

Kokku ligi 9000 m2 suurusest teadus- ja büroohoonest hakkab Cybernetica AS kasutama 2000 m2 pinda.

Tallinna Teaduspark Tehnopoli ning OÜ Astlanda Ehitus poolt uue hoone loomiseks asutatud ettevõtteTehnopol 1 KV OÜ juhatuse liikme Kajar Kruus hindab huvi teadus- ja büroohoone vastu suureks. „Juba ehituse algfaasis on 60% kogupinnast broneerinud. Investeering hoone arendamisse on ennast õigustanud,“ lisas Kruus.   

Hoone eesmärgiks on luua tehnilist ettevõtlust toetav keskkond, kuhu rajatakse lisaks büroopindadele ka arendus- ja laboripinnad. Hoone valmib 2012. aasta mai kuus. Ehitusse suunatav koguinvesteering on 10 miljonit eurot. 

Cybernetica ASi juhatuse esimehe Ülo Jaaksoo sõnul on hoone kontseptsioon ettevõttele sobiv. „Meie äri toimimiseks ei piisa pelgalt mugavast büroopinnast kesklinnas. Peame tegema koostööd teadlaste ja ülikoolidega, et edukad olla. Uus keskus tagab meile need tingimused,“ ütles Jaaksoo.

Cybernetica AS on teadus- ja arendusettevõte, riist- ja tarkvarasüsteemide arendaja ning tootja. 1997. aastal asutatud Cybernetica ASi valmistab näiteks valgusnavigatsiooni- ja telemaatikaseadmeid, ehitab mereseire- ja raadiosidesüsteeme laevaliikluse korraldamiseks, töötab välja infoühiskonda toetavaid tarkvaralahendusi, uurib teoreetilisi ja praktilisi turvalahendusi ning nõustab nende juurutamist.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed