Swedbank tõstis Merko Ehituse aktsia hinnasihti

Oodatust paremate 2010. kolmanda kvartali tulemuste tõttu tõstis Swedbank Markets eile Merko Ehituse hinnasihi 10,31 euroni. Viis kuud tagasi antud vana hinnasiht oli 8,80 euro tasemel.

Kuna aktsia kaupleb enam kui kümme protsenti allpool hinnasihti annab pank ehituskontserni väärtpaberile soovituseks: „suurenda positsiooni“. Ka eelmise aasta suve lõpus soovitas pank Merko Ehituse aktsia osta.

Swedbank eeldab Merkole neljandaks kvartaliks kasumlikkuse kasvu järku, mis tähendab ka seda, et 2010. aasta peaks tulema kasumlikum kui 2009.
2010. aasta puhkasumiks ootab pank 7,23 miljonit eurot, mis annaks 4,1 protsendise puhaskasumi marginaali (aasta varem 3,7%).

2011. aastaks oodatakse ehituskontsernile käibe osas 12% kasvu ning müügimahu jõudmist 119 miljoni euroni. Aasta kasum võiks tõusta 9,45 miljonit euroni.

Hoolimata kasumi kasvust arvab Swedbank, et sel aastal ootab investoreid võrreldes aastatagusega kõvasti väiksem dividendisaak. Kui aasta tagasi maksis Merko Ehitus dividendideks 0,7 eurot (11 krooni) aktsia kohta, siis sel aastal võiks omanikutuluna ehitusfirma välja maksta 0,10 eurot.

Merko Ehituse aktsia maksis kell 12:30 Tallinna börsil 9,36 eurot ehk 0,2% eilsest sulgemishinnast enam.


 

 

Osale arutelus

  • Raivo Sormunen

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed