Koristamata lumi ja jää toovad kuni 1300 eurose trahvi 

Kõigil kinnistu ja ehitiste omanikel on kohustus kõrvaldada ehitiselt lume ja jääpurikad, mis alla kukkudes võiavad kahjustada ümbritsevat keskkonda ja inimesi. Tallinna linna heakorra eeskirjade mitte täitmine toob kaasa väärteomenetluse käigus füüsilisele isikule rahatrahvi kuni 400 eurot ja juriidilisele isikule kuni 1300 eurot.

Lisaks võib kannatanu esitada tekitatud kahju hüvitamiseks tsiviilnõude kohtusse ja kehavigastuste korral võidakse põhjustaja võtta kriminaalvastutusele.

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juht Monica Rand paneb kõigile majaomanikele südamele, et lumi ja jääpurikad tuleb katustelt võimalikult kiiresti ja korralikult eemaldada. Kahjuks on hooletute omanike pärast sel talve juba mitmeid õnnetusi juhtunud, lisas Rand.

Eile varahommikul varises lumi ja jää katuselt 9 noorele inimesele kaela. Müürivahe tänaval toimunud õnnetuses sai viga kolm inimest. Jätkuvalt muutlikud ilmad panevad katustel oleva lume ja jää liikuma. Kukkuma hakkav lumi saab sisse hoo, mis oma kiirusega annab väikesele jäätükile suure kaalu.

Ehitise omanikul on kohustus hoonet hallata. Tallinna kodulehel on nimekiri teenusepakkujatest, kes kinnistuid ja ehitiste omanikke lumekoristusel aitavad. 

Ohtlikest purikatest ning lumest katuseräästastes palub munitsipaalpolitsei teada anda ööpäevaringselt telefonile 14410

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed