Merko plaanib Leedus üle 400 korteri ehitust

Merko Ehituse Leedu tütar valmistub uuteks projektideks sealsel eluasemeturul, mis näitab selgeid stabiliseerumise märke, kirjutab news2biz.

Möödunud aasta oktoobris asutatud Merko Statyba on nüüd ümber nimetatud: uueks nimeks Merko Bustas. Tänavu plaanib ettevõte alustada kolme uue projektiga Vilniuses.

„Meil on kaks krunti Vilniuse uuselamurajoonides, kuhu on plaanis ehitada kokku ligi 220 korterit. Lisaks plaanime veel 200 korteri ehitust. Detailplaneeringud peaksid valmima kevadel ning siis saab alustada ehitusega, mis võtab aega 2-3 aastat,“ rääkis news2biz-ile Merko Statyba tegevjuht Gediminas Tursa.

Tänaseks on Merko Statyba müünud kõik korterid arendusprojektides, mis said valmis 2008. aasta lõpuks, mil hinnamull lõhkes.

Merko plaanid ärikinnisvara ehituseks on märksa tagasihoidlikumad. "Siin on tulemas mõned büroohoonete ehitushanked Vilniuses, millel plaanime osaleda, ostukeskuste osas aga plaane pole," rääkis Tursa. Varem on Merko Stayba ehitanud kaubanduskeskusi Vilniuses (Panorama) ja Šiauliais (Saules miestas).

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed