Ober-Haus: plaanitakse edukate  kaubanduskeskuste laiendamist 

Suuremates kaubanduskeskustes IV kvartali jooksul üürihinnad ei muutunud ja vakantsus oli endiselt 0%.  Taas on hakatud planeerima edukalt töötavate kaubanduskeskuste laiendamist Tallinnas, märgitakse Ober-Haus Kinnisvara kvartaliülevaates.

Kuna kaubanduskeskuste osa jaemüügis on järjest suurenemas, siis teiseses asukohas paiknevatel pindadel võib vakantsus veelgi suureneda.

Müügiks pakutavate kaubandus- ja teeninduspindade hulk IV kvartalis võrreldes III kvartaliga ei suurenenud. Kuna kaubanduspindade turul usutakse tarbimise olulist elavnemist paariaastatses perspektiivis, siis on jälle hakatud planeerima eelkõige edukalt töötavate kaubanduskeskuste laiendamist Tallinnas.

Kaubanduskeskustes on keskmise suurusega (150 – 300 m²) pindade üürihind vahemikus € 12,8 – 19,2 (200 – 300 kr/m²), väiksematel pindadel €22,4 – 32 (350 – 500 kr/m²) ning ankurüürnikel € 8 – 12,1 (125 – 190 kr/m²).

Aktiivset laienemist Eestis jätkasid Soome päritolu kaubanduskett Prisma ja Leedu Maxima. Seni ainult Tallinnas tegutsenud Prisma avas peremarketi Tartus Jõe keskuses (6 400 m²) ja Narvas. 2012. a on planeeritud veel ühe hüpermarketi avamine Tartus Annelinnas. Maxima avas Tallinna lähedal Muugal juba 53. kaupluse Eestis(ca 2 000 m²), lisaks kaupluse Tapal (1 050 m²) ja plaanib I kvartalis avada kaupluse Paldiskis, kuid sulges ühe kaupluse Pärnus.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed