Kuressaare reoveepuhasti valmimiseks tuleb ehitajal hakata jääd sulatama

Möödunud aasta 4. oktoobriks valmima pidanud Kuressaare reoveepuhasti 4,6 miljoni eurot maksvate rekonstrueerimis- ja laiendamistöödega loodetakse lõpule jõuda tänavu veebruaris, ent see sõltub ehitaja suutlikkusest ja ilmast.

“Üle koera saba on veel saada,” ütles AS-i Kuressaare Veevärk juhatuse liige Ain Saaremäel, kelle sõnul takistab tööde lõpetamist reoveemahutites sajuveest tekkinud jää, mis ei võimalda pumpasid ja segureid tööle panna, kirjutab Saarte Hääl.

“Me küll kurjustasime oma ehitajaga natuke, et nad oleksid pidanud hoolsamad olema ja vett järjest välja pumpama, aga ikkagi jäi teatud sade sinna põhja ja see on ära külmunud,” rääkis Saaremäel, kelle sõnul peab ehitaja nüüd hakkama jääd sulatama.

Saaremäeli sõnul loodavad nad puhasti käima saada veebruaris, kuid asjade tegelik kulg sõltub ilmastikust ja ehitaja suutlikkusest probleemidega toime tulla. Möödunud aastal alanud Kuressaare reoveepuhasti rekonstrueerimis- ja laiendamistööde tulemusel rekonstrueeritakse ja võetakse uuesti kasutusele vana reoveepuhasti ja rajatakse uus reovee jääkmuda töötlemise kompleks metaankäärituse reaktori baasil. Reoveepuhasti uuenduskuuri rahastavad KIK ja AS Kuressaare Veevärk, tööde maksumus on 72 miljonit krooni.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed