Laopindade turu arengu määrab Skandinaavia investor

Seoses euro kasutuselevõtuga võib lähiperspektiivis näha eelkõige Soome päritolu ettevõtete kolimist Eestisse, mis peaks Ober-Haus Kinnisvara hinnangul toetama positiivset arengut lao- ja tootmispindade turul.

Kuna 2010. a alguse mõõdukale tööstustoodangu kasvule järgnes 20-30% kiire tõus kevadel ja teisel poolaastal, siis võib üle mitme aasta taas märgata huvi tõusu lao- ja tootmispindade turul.

IV kvartalis võis täheldada üürihindade stabiliseerumist eelkõige logistiliselt hinnatud piirkondades ja olulist hinnamuutust üürihindadel ei toimunud. Müügiks pakutavate lao- ja tootmispindade hulk IV kvartalis võrreldes III kvartaliga ei suurenenud. Samas ei alustatud ka ühtegi suuremat arendusprojekti.

Võrreldes III kvartaliga kasvas Harjumaal hoonestatud tootmismaaga tehingute arv. Üldjuhul eelistavad praeguses turusituatsioonis ettevõtted endiselt pindade üürimist omamisele.

Tallinnas ja Harjumaal algavad uute kaasaegsete lao– ja tootmispindade üüripakkumised hinnatasemelt keskmiselt € 3,2 (50 kr/m²), vanematel pindadel alates € 1,28 (20 kr/m²) ning enamik üüritehinguid toimub hinnavahemikus € 2,25 – 3,85 (35 – 60 kr/m²).

Edasine lao- ja tootmispindade areng on seotud eelkõige tugevneva välisnõudluse, otseselt ekspordile toetuva majanduskasvu ja Skandinaaviast pärit investoritega. Ober-Haus prognoosib, et lähimate kuude jooksul jääb üürihindade hinnatase stabiilseks ning olulist nõudluse kasvu võib tõenäoliselt näha alles aasta teisel poolel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed