Pindi: kinnisvaraturu tõehetk saabub lähikuudel 

Eesti kinnisvaraturu tõehetkeks saavad olema aasta esimesed kolm kuud, mis näitavad selgelt kätte 2011. aasta turusuuna, märgib Pindi Kinnisvara oma turuülevaates.

Peamiseks küsimuseks on, kas turuaktiivsuse kasv oli vaid sesoonsusest, sh euro käibele võtmine, tingitud või on turukonjunktuur ka sisuliselt paranemas. 

Pindi Indeks langes detsembris 2,2% võrra, andes 17 Eesti suurema linna tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 711,2 eurot (11 128 kr) ruutmeetri kohta.

Novembris oli antud suurus korrigeeritud andmetel 727,4 eur/m² (11 381 kr/m²). Võrreldes hinnatipuga aprillis 2007 on indeks languses 49,1 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 eur/m² ehk 9 766,4 kr/²) on Pindi Indeks 13,9 protsendi võrra kõrgemal.

Kui novembris tehti antud linnades 968 korteriomandi tehingut, siis detsembris aktiivsus langes mõnevõrra, jäädes 898 tehinguni. Siiski on tegemist viimase kahe aasta jooksul aktiivsuselt teise kuuga.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi seitsmeaastase ajaloo.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed