Tiit Roben: "minemajalutajad" jätkavad rõõmsalt uutel hangetel

Merko Ehitus AS juhatuse esimees Tiit Roben usub, et euro tulek ja üldise majanduskeskkonna vaevaline, kuid siiski paranemine, toob kaasa positiivse ootuse. Ent tulemas on ka pankrotte ja objektidelt minemajalutamisi.

„Eratellija jääb ka sel aastal haruldaseks nähtuseks, nii et ehitusettevõttel tuleb põhiliselt loota riigihangete ja elukondliku kinnisvara arenduse peale. Ehitusettevõtetel, kes on suutnud likviidsust hoida, on kõik eeldused uueks kasvuks olemas,“ arvas Roben.

Ta on kindel, et ehitusmahud hakkavad kasvama. „Ehitusettevõtete liit on prognoosinud  ehitusturu kasvuks 10-15% ja olen suurusjärgu osas sama meelt,“ märkis ta.

Tänavu jätkub ka mullu alanud sisendhindade kasv. „Vaadates, kuidas ka 2010. aasta teises pooles on ehitusettevõtted riigihangetel alla omahinna pakkudes lepinguid võitnud, on selge, et osale seltskonnale tuleb 2011. aasta väga raske. Tuleb nii objektidelt minemajalutamisi kui ka ehitusettevõtete pankrotte. Aga nagu möödunud aasta näitas, pole  seadusandja riigihangete turgu korrastamiseks suurt midagi ette võtnud ja minemajalutajad jätkavad rõõmsalt uutel hangetel. See seab korrektselt tegutsevad ettevõtted halvemasse konkurentsiolukorda,“ rääkis Roben.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed