If: kindlustus lumekahjusid ei korva

Raskest lumest tingitud katuse sissekukkumine või lume sulamisest põhjustatud kahjud ei kuulu kindlustustingimuste kohaselt korvamisele, kinnitas If Kindlustus ning soovitas kõigil majaomanikel kiiresti katustelt sinna kogunenud lumi ja jää koristada.

If Kindlustuse juhatuse liige Artur Prauni sõnul on oluline, et kui majaomanik eemaldab ise katuselt lund või jääpurikaid, tuleb järgida kõiki turvalisuse nõudeid: olla väga ettevaatlik, et tagada enda turvalisus, märgistada majaümbrus vastava hoiatuslindiga ning veenduda mööduvate jalakäijate ja lähedalasuva vara ohutuses.

Lumekoristustöödele eraldi nõudeid õigusaktides sätestatud ei ole. Soovitav on järgida määruses „Töötervishoiu ja tööohutuse nõuded ehituses“ katusetööde tegemiseks esitatud ohutusnõudeid. „Ifi ööpäevaringselt kindlustustelefonilt 1211 küsitakse üha enam lumekoristusteenust pakkuvate ettevõtete kontakte. See on märk, et inimesed on endale lumega seotud ohtusid teadvustanud,“ ütles If Kindlustuse kliendisuhete halduse osakonna müügijuht Kristiina Sauväli.

Mitmete nädalate jooksul kogunenud raskest lumest tingitud katuse sissekukkumine või lume sulamisest põhjustatud kahjud ei kuulu kindlustustingimuste kohaselt korvamisele. Möödunud aasta talv näitas ilmekalt, et suured lumekogused võivad siiski kevadel põhjustada üleujutusi. Ootamatu üleujutuse kahju vastu saab ennast kaitsta Ifi eluasemekindlustuse superpaketiga.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed