Pärnu spordihall loodetakse taastada paari nädalaga

1. jaanuaril lume raskuse all sisse kukkunud Pärnu spordihalli katuse taastamise töödega loodetakse lõpuni jõuda 20. jaanuariks, teatas Pärnu linnavalitsus.

Tänasel kohtumisel Pärnu linna, hoone omaniku OÜ Steniardi ning kindlustusettevõtte esindajatega oli arutluse all spordihalli väikese saali taastamine ning suure saali kandekonstruktsioonide tugevdamine. Linnavalitsuse soov on spordihall esimesel võimalusel kasutajatele avada.

Kohtumisel lepiti kokku, et hoone omanik OÜ Steniard esitab 7. jaanuariks suure saali kahjustada saanud kandekonstruktsioonide tugevdamise projekti. Sisselangenud väikese saali koristustöödega alustatakse sel nädalal.

Spordihalli avamise eelduseks on lisaks kahjustada saanud kandekonstruktsioonide taastamisele ka  katuse purunemise tagajärjel kannatada saanud sprinkler- ning autonoomse tuletõrjesüsteemi taastamine. Esialgsel hinnangul on võimalik kõigi nimetatud töödega lõpule jõuda hiljemalt 20. jaanuariks.

„Minu seisukoht on, et väike saal küll taastatakse, kuid mitte algsel kujul," ütles linnapea Toomas Kivimägi.

Õnnetuse põhjuste ning kahju suuruse välja selgitamiseks on tellinud ekspertiisi nii linnavalitsus, OÜ Steniard kui ka If Kindlustus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed