Peterburi Jaani kirik renoveeritakse seadusi rikkudes

Riigikontroll tuvastas eelmise aasta kultuuriministeeriumi aastaaruannet auditeerides, et Peterburi Jaani kiriku renoveerimiseks sõlmitud töövõtuleping on vastuolus riigieelarve seadusega.

Peterburi Jaani kiriku renoveerimiseks taotles raha Eesti Kontsert. "Riigikontrolli hinnangul rikkus Eesti Kontsert ehitusettevõttega töövõtulepingut sõlmides riigieelarve seadust, kuna üle 50 protsendi 2008. aasta eelarves investeeringuteks ettenähtud summast ning puudus vabariigi valitsuse luba eeltoodud määra ületamise kohta," kommenteeris riigikontrolli peakontrolör Tarmo Olgo.

"Et töövõtuleping sisaldas finantseerimiskulu, rikuti ka riigieelarve seadust, mille järgi on keelatud riigiasutustel laenu võtta. Lisaks rikuti töövõtulepingu sõlmimisel riigihangete seadust §69," lisas ta.

Peakontrolör rääkis, et Eesti Kontserdi, ehitusettevõtte ja kahe panga vahel tänavu märtsis sõlmitud nõude loovutamise finantseerimise lepinguga võeti ilma vabariigi valitsuse loata sisuliselt laenu, mis on riigieelarve seadusega keelatud.

"Lepinguga on võetud riigile kuni 20 miljoni krooni ulatuses täiendavat finantseerimiskulu," märkis ta.

Sõlmitud tehingute tulemusel kujuneb kiriku renoveerimise kogumaksumuseks hinnanguliselt kuni 118 miljonit krooni esialgu kokku lepitud 99,3 miljoni asemel.

"Hoolimata riigikontrolli ja rahandusministeeriumi hinnangust vastab kultuuriminister, et ta on jätkuvalt eri arvamusel selles küsimuses," lausus Olgo.

 

Osale arutelus

  • Katre Pilvinski

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed