Newsec: 2011 tuleb ettevõtete migreerumine

Skandinaavia kinnisvaranõustamisfirma Newsec prognoosiv, et järgmine aasta võib büroopindade turul kujuneda ettevõtete migratsiooni ajaks. Ümberkolimiste põhjuseks peamiselt asjaolu, et paljude enne majandussurutise algust sõlmitud äriruumide tähtajaliste üürilepingute kehtivusaeg lõpeb aastatel 2011-2012.

"Praegu küündib Tallinnas vabade A-klassi büroopindade tase 15 protsendini. Kuid kinnisvara omanikud ei ole tänaste lepingutingimuste muutmise suhtes paindlikud ja see võib mõjutada üürnike intensiivsemat liikumist juba järgmise aasta esimesel poolaastal. Eesti turg on väike ja seepärast võib isegi üks suurem tehing mõjutada pakkumisi ning üürihindu," selgitas Newsec Baltic vahendusteenuseid osutava töögrupi juht Andrius Vitkus.

Vitkuse sõnul peaksid need arendajad, kes soovivad ootamatuid tagajärgi vältida, alustama viivitamatult "kodutöö tegemist" - tuleb sõlmida üürilepete eellepingud järgnevateks aastateks. Samas on just 2011. aasta õige aeg uusi võimalusi otsivatele kinnisvaraarendajatele, mil pankade toetuse abil võib alustada uute mahukate projektide elluviimist.

Newseci andmetel bürooruumide vakantsus tänavu vähenest ning üüritase stabiliseerus. Teisel poolaastal võib juba märgata A-klassi bürooruumide osas teatavat hinnatõusu ning nõudluse kasvutendentsi. See näitab, et moodsate bürooruumide osas ei ole hindade vähenemine tõenäoline ning üürnike positsioon hinnaläbirääkimistel nõrgeneb. Newseci spetsialistide arvates on 2011. aasta teisel poolaastal oodata nõudluse kasvu kesklinna äripiirkonnas.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed