Milliseid maju Eesti vajab?

Oktoobri lõpul kirjutas Kauppalehti, et Soome on täis kodusoetajale sobimatuid kortereid, mis on kas vales kohas, vale suuruse või hinnaga. Kuidas on lood Eestis? Milliseid kortermaju tuleks ehitada?

„Inimesed tahavad ikka elada korralikult ehitatud ja hästitoimiva planeeringuga eluasemel. Arendaja ja ehitaja kaubamärk on tähtis. Hinnatakse seda, et garantiiajal on, kelle poole võib pöörduda,“ rääkis NCC Elamuarenduse juhatuse liige Priit Aer.

Arendustegevuse planeerimise küsimus on tema sõnul keeruline, sest detailplaneeringute menetlusaeg läheb üha pikemaks ja on täiesti prognoosimatu kestvusega. „Ka nõudmised on üha detailsemad. Aga turg, inimeste vajadused ja elukorraldus muutuvad kiiresti. Nii võib juhtuda, et detailplaneeringu kehtestamise ajaks on ta juba lootusetult vananenud,“ nentis Aer.

Aer kinnitas, et lähiaastate märksõna on energiasääst: „Praktikas aga tuleb veel nii arendajatel kui klientidel veel teineteisest arusaamist õppida. Selge on, et energiasäästlikuma maja ehitushind on kallim ja n.ö. keskmises segmendis ei ole täna klient sellise toote ostmiseks valmis,“ rääkis ta.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed