Riik müüb Tehnokontrollikeskuse 37 miljoniga Inspecta Group OY-le

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kinnitas täna OÜ Tehnokontrollikeskus müügiks korraldatud avaliku enampakkumise võitjaks Inspecta Group OY.

Riik müüb Tehnokontrollikeskuse 37 miljoni krooniga. Enampakkumise alghind oli 28 miljonit krooni. Müügilepingu sõlmimiseks riigi ja Inspecta Group OY vahel on aega kaks kuud.

Selle aasta 1. oktoobrist kadusid seni 100% riigile kuuluvale Tehnokontrollikeskusele antud ainuõigused tehnilise kontrolli teenuste osutamiseks Eestis ning riigil ei ole vajalik ega põhjendatud asuda talle kuuluva äriühingu kaudu konkureerima erakapitalil põhinevate ettevõtjatega.

Tehnokontrollikeskus on 1999. aastal asutatud riigi äriühing, kelle põhitegevusalaks on õigusaktidest tulenev surve- ja tõsteseadmete, gaasipaigaldiste ja elektripaigaldiste tehniline kontroll, ettevõtjate vastutavate isikute ja keevitajate sertifitseerimine ning surveseadmete ja liftide ELi direktiivide nõuetele vastavushindamine. Lisaks põhitegevusaladele osutab Tehnokontrollikeskus ka mitmeid teisi inseneriteenuseid.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed