Tellija: meil olid kohe alguses ehitaja suhtes kahtlused

Rõuge vallavanem Tiit Toots märkis, et lasteaia ehituse puhul oli neil kohe alguses kahtlus, kas ehitaja suudab odava pakkumisega lepingut täita.

„Algul me lükkasime nad kõrvale, aga nad vaidlustasid ja väitsid, et teevad selle raha eest ja ette antud materjalidega selle objekti ära,“ kinnitas ta. Wolmreksi esitatud vaidlustuse komisjon ka rahuldas. Praeguseks on lasteaed valmis, ent raha alltöövõtjatel saamata. Tootsi sõnul on ta tegelnud probleemiga viimasel paaril päeval.

„Erinevad alltöövõtjad on meie poole pöördunud ja uurinud, kas arved on tellija (Rõuge valla – toim) poolt tasutud. Meie oleme kõik arved tasunud, kõik kohustused Wolmreks Ehituse ees on meil täidetud,“ rääkis ta ja lisas, et praegu koostab vald peatöövõtjale omapoolset kirja selgituste saamiseks.

Lisaks märkis Toots, et Wolmreks pidi nendega kõik alltöövõtjad kooskõlastama. Ent Merkton Ehitusest kuulis ta alles nüüd tagantjärele. „Seda alltöövõtjat pole nad meiega kooskõlastanud,“ nentis ta.

Rõuge lasteaaia ümberehituse hanke võitis riigihangete registri kohaselt Kristiine Ehitus. Leping sõlmiti 2009. aasta augustis summas 8,5 miljonit krooni.

Osale arutelus

  • Hannes Sarv

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed