Tehnokontrollikeskuse ostuks laekus üks pakkumine

Täna kukkus tähtaeg Tehnokontrollikeskuse OÜ ostusoovi esitamiseks. 28 miljoni kroonise alghinnaga välja kuulutatud pakkumisele laekus üks pakkumine.

"Praegu tegeleme pakkumise ülevaatamise ja seal esitatud faktide kontrollimisega, konkursi tulemuse kuulutab ministeerium välja viie tööpäeva jooksul,"  märkis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium nõunik Gea Otsa.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) võõrandab OÜ Tehnokontrollkeskuse (TKK) riigile kuuluva osa tingimusel, et ostja jätkab ettevõtte senise tegevusega vähemalt viis aastat. Peamiste ülesannetena peab TKK vastutama tehnilise kontrolli ja järelvalve eest Eestis.

Selle aasta 1. oktoobrist kaotati 100 protsenti riigile kuuluvale TKK-le antud ainuõigused tehnilise kontrolli teenuste osutamiseks Eestis ning turg avaneb konkurentsile. Seetõttu ei ole riigil enam vajalik ega põhjendatud konkureerida talle kuuluva äriühinguga eraettevõtjatega.

TKK on 1999. aastal asutatud riigi äriühing, kelle põhitegevusalaks on õigusaktidest tulenev surve- ja tõsteseadmete, gaasipaigaldiste ja elektripaigaldiste tehniline kontroll, ettevõtjate vastutavate isikute ja keevitajate sertifitseerimine ning surveseadmete ja liftide EL direktiivide nõuetele vastavushindamine. Lisaks põhitegevusaladele osutab TKK ka mitmeid teisi inseneriteenuseid.

Eelmisel aastal andis TKK tööd 59 inimesele.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed