Saare vallad tuuleparkide vastu

Saare maakonna tuuleenergeetika teemaplaneeringu koostamise käigus on juba viis omavalitsust teatanud oma vastuseisust tuuleparkide rajamisele.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja ülesannete täitja Agne Peetersoo sõnul on oma eitavast suhtumisest tuuleparkide rajamisse praeguseks teatanud Muhu, Lümanda, Mustjala, Salme ja Kärla vald, vahendab Saarte Hääl.

Kärla vallavalitsus leidis 22. oktoobril toimunud istungil, et ei näe mingit otstarbekat põhjust lubada oma haldusterritooriumil tuuleparke rajada ja soovib oma haldusterritooriumi väljajätmist tuuleparkide rajamiseks lubatavatest aladest.

Kärla vallavanem Villi Pihl ütles, et Kärla vallas asuvad tuulekoridorid Viidumäe looduskaitsealal ja miljööväärtusliku Karida küla juures, kuhu tuulikute rajamine pole lubatud.

Peetersoo sõnul peavad teemaplaneeringu koostajad valdade seisukohtadega arvestama ja tuuleparkidele vastu seisvaid valdu eelisarendatavate aladena teemaplaneeringusse ei kanta.

Võrreldes teiste Lääne-Eesti maakondadega jääb kõige suurema tuuleressursiga Saaremaa just arvukate looduskaitseliste piirangute tõttu tuuleenergia tootmise seisukohalt üheks viletsamaks maakonnaks, kuna Saaremaa on ümbritsetud Natura aladest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed