Küttesüsteemi tasakaalustamiseks vaja projekti 

Aivar Tenspek Küttesüsteemide Hooldus OÜst ütles, et suurtes majades on sageli häda, et osa kortereid on üle- ja osa alaküttes. Küttekulusid tasakaalustamine ei vähenda, ent aitab soojusel ühtlasemalt jaotuda. 

“Tasakaalustada saab nii uusi kui ka vanu süsteeme. Protsess koosneb kolmest etapist: kõigepealt tehakse tasakaalustamisprojekt, siis paigaldatakse püstakute kaupa ventiilid ning seejärel toimub seadistamine,” rääkis Tenspek.

Ventiilide panek võtab tema sõnul nädal-kaks ning seda tuleb teha enne kütteperioodi.  Viiekorruselise 3 trepikojaga maja tasakaalustamine läheb maksma ligikaudu 50  000 krooni.

“Kaugkütte teenuse pakkujaga ühendust võtma ei pea, tasakaalustamine on majasisene asi,” märkis Tenspek. Tasakaalustamine on ühekordne töö, ent kord aastas enne kütteperioodi võiks kontrollida ventiile ja projektdokumentatsioonile vastavust. 

“Sageli küsitakse, kas tasakaalustamine annab kokkuhoidu. Reeglina jääb küttearve siiski samaks – soojus lihtsalt jaotub ühtlasemalt,” nentis Tenspek.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed