Merko ja Remet ehitasid aasta parima kommunaalrajatise 

MTÜ Eesti Kommunaalmajanduse Ühingu X rahvusvahelisel kommunaalmajanduse aastakonverentsil valiti käesoleva aasta parimaks kommunaalrajatiseks Tallinna Botaanikaaia kasvuhooned, mille ehitasid AS Remet ja AS Merko Ehitus.

Botaanikaaia uus põhjapoolne kasvuhoone avatakse külastajatele novembris. Hoonel on kaks osa, millest ühes eksponeeritakse troopilisi ja teises kuivalembeseid taimi. Lõunapoolne kasvuhoone, mille ekspositsiooniosa moodustavad kolm mõttelist piirkonda: Hiina-Jaapan, Austraalia ja Vahemeremaad, valmis eelmisel aastal.

Lõunapoolse kasvuhoone projekteerija on arhitektuuribüroo Restprojekt (arhitektid Tarmo Kööp ja Ketlin Tänavsuu), ehitas AS Remet. Põhjapoolse kasvuhoone projekteerijaks on arhitektuuribüroo R.Projekt OÜ (arhitekt Nuno Miguel de Sousa Oliveira) ning ehitaja AS Merko Ehitus.

„Oleme Baltikumis esimesed, kellel on nii moodsa infrastruktuuri ja tehnoloogiaga varustatus. Samuti on nende majade arhitektuuriline lahendus unikaalne nähtus kasvuhoonete seas,“ selgitas Tallinna Botaanikaaia direktor Karmen Kähr botaanikaaia kasvuhoonete erilisust.
 
„Need unetud ööd põhjapoolse kasvuhoone vundamendi valmimise pärast muretsedes või karmi talve lõpu pikk ootamine olid seda tulemust täna väärt,“ kinnitas Kähr. „See, et ehitis lõpuks ka tunnustatud sai, on meile ja ehitajatele suur au,“ lisas ta. 

2006. aastal valiti Eesti parimaks kommunaalrajatiseks Pärnu rannapromenaad, 2007. aastal Harju tänava haljasala Tallinnas, 2008.aastal Haapsalu piiskopilinnuse lastemänguväljak ning mullu Kalamaja kalmistupark.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed