Uusarendused kasvatavad elamispindade pakkumiste arvu

Eesti elamispindade pakkumishindade muutust kajastav KV.EE indeks on teinud äkilise hüppe ja tõusnud 62,1 punkti tasemele, vahendab kinnisvaraspetsialist Tõnu Toompark veebilehel adaur.ee.

Veel käesoleva kuu alguses oli indeks 61,4 punkti tasemel. Aastane indeksi väärtuse muutus on siiski negatiivne. KV.EE indeks on aastaga langenud 5,8%.

"Hüppeline hinnatõus ei ole tingitud ei peatsest euro saabumisest ega sügisesest äkilisest kinnisvaraturu aktiveerumisest, pigem on siin “süüdi” pakkumiste arvu tõus," kirjutab Toompark. "Turule on tulnud uusi arendusprojekte kui seeni peale sooja sügisvihma," lisab ta.

Nüüd on uued projektid portaali jõudnud ja kasvatanud pakkumiste arvu kahe nädala taguselt 19 612 pakkumiselt pea tuhande võrra. Eilse seisuga oli portaalis KV.EE 20 493 elamispindade pakkumist.

"Turule trügivad uusarendusprojektid on olemasolevate uute ja vanade elamispindade keskmisest hinnast kõrgema hinnaga. Sellest on tingitud ka hüppeline pakkumishinna tõus," märgib Toompark.

Aasta algusega võrreldes on portaali KV.EE elamispindade pakkumiste arv suurenenud koguni 20% võrra kasvades 17 000 pakkumiselt aasta alguses 20 493 pakkumiseni eilse seisuga.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

21. november 12:12

Karl Bilder OÜ otsib oma meeskonda Tallinnas ja Pärnus müügikonsultante

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed