Rakvere vee- ja kanalisatsioonitorustikud projekteerib Sweco

Rakvere linna vee- ja kanalisatsioonitorustikud projekteerib Merko Ehituse alltöövõtjana  Sweco Projekt. Töö tulemusena luuakse enam kui 1100 kinnistul võimalus liituda reovee ja kanalisatsioonitorustikuga. Ehitus saab valmis 2012. aasta kevadeks.

Sweco Projekti keskkonnaosakonna juhataja Toomas Kärmiku sõnul hõlmavad projekteerimistööd  13 piirkonda Rakveres, kokku projekteeritakse 34 km veetorustikke, 30 km reoveetorustikke ning 10 km sademeveetorustikke.  Projekt hõlmab ka kolme reoveepumplat. 

Sweco Projekti projektijuht Ene Pundi märkis, et kui  tavaliselt kasutatakse plastist PE-torusid, siis antud projekti juures soovib tellija torustiku kestvuse huvides kasutada osaliselt 150-millimeetriseid malmtorusid. 
 
„Rakvere vee- ja kanalisatsioonitorustike ehitus on suuremahuline töö, kus vähem kui kahe aastaga tuleb linna elurütmi võimalikult vähe häirides valmis ehitada 74 km erinevaid torustikke," rääkis Merko Ehituse insenerehitusdivisjoni direktor Arno Elias.

Vahendid Rakvere veevärgi kaasajastamiseks pärinevad Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist ja need tulevad Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed