Tehing: kesklinnas 35 000 kr/m2 tavaline hind

Tallinna kesklinn on jätkuvalt kõrge nõudlusega, kuna seda peetakse nii tavaostjate kui ka investorite poolt kindla peale minekuks, märgib Domus Kinnsivara juhatuse liige Raul Reino firma blogis.

Jättes isegi vanalinna välja, pole Reino sõnul mingi ime, kui tehinguid tehakse kesklinnas 30 000-40 000 kr/m2 hinnatasemel. Näiteks vahendas Domus hiljuti Maakri kvartalis asuva väga heas seisukorras 3-toalise korteri müügitehingu, kus ruutmeetrihinnaks kujunes pea 35 000 krooni.

"Kuna panustatakse sellele, et hinnad tõusevad, siis ollakse valmis maksma hinda, mis lähiminevikus tundus olevat keskmine kosmos. Hinnatõus on olnud kiire, millele nüüd peaks järgnema korrektsioon. Nõudlust kergitab järjest suurem hulk välismaalasi, kelle jaoks Tallinna kesklinn on ainus piirkond Eestis, kuhu tasub panustada," selgitab Reino ja lisab, et populaarsed on kõrghooned (Tornimäe kaksiktornid, Maakri maja) ja kesklinna piiridesse jäävad uued või korralikult renoveeritud korterelamud, kus müüakse kvaliteeti.

Paljud turule tulnud või tulemas korterelamud Kassisaba, Uue Maailma, Kadrioru piirkonnas on tehtud arvestuse järgi, kus ruutmeetrihind jääb suurusjärku 30 000 krooni.

Domus Kinnisvara tehingunäited:

Korter Maakri kvartalis
Korrus: 19/17
Üldpind: 74 m2
Tubade arv: 3
Seisukord: väga hea
Müügi periood: 2 nädalat
Hind: 2,56 miljonit krooni

Korter Maakri kvartalis
Korrus: 2/2
Üldpind: 141 m2
Tubade arv: 5
Seisukord: maja renoveeritud, korter nn must karp
Müügi periood: 3 kuud
Hind: 2,5  miljonit krooni

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed