Nordecon: Aruvalla-Kose hanke tühistamine võib projekti üldse nurjata

ASi Nordecon Infra juhatuse esimehe Erkki Suuroru sõnul on maanteeameti otsus tühistada Aruvalla-Kose teelõigu ehitamise hange tehtud suvaliselt ning parim lahendus oleks hankemenetlusega jätkamine ning lepingu sõlmimine konsortsiumiga Nordecon Infra ja Ramboll Eesti.

Aruvalla-Kose maanteelõigu projekteerimis- ja ehitushanke ootamatu ja alusetu kehtetuks tunnistamine maanteeameti poolt tähendab Suuroru sõnul Nordeconile nüüd vajadust kaitsta oma õigusi selles riigihankes läbi hankemenetluse kehtetuks tunnistamise otsuse vaidlustamise.

"Nordecon on osalenud heauskselt riigihankel lepingu saavutamise eesmärgil. Pakkumuste ettevalmistamiseks ja läbirääkimiste pidamiseks on kulutatud suur hulk aega ja raha," lisas Suurorg.

Seetõttu on tema sõnul loomulik, et ettevõte ei saa nõustuda maanteeameti otsusega jätta kõik seni tehtu sinnapaika ja kuulutada sama objekti kohta välja uus hange.

"Hankemenetluses on kindlad reeglid, mille järgi hankeleping sõlmitakse parima nõuetele vastava pakkumuse teinud pakkujaga. Kui algselt parimaks tunnistatu langeb ära, nagu antud juhul, siis ei tunnistata hankemenetlust kehtetuks, vaid sõlmitakse hankeleping paremuselt järgmise pakkumuse teinud pakkujaga," selgitas Suurorg.

Nordecon on seisukohal, et hankemenetluse jätkamine ning lepingu sõlmimine konsortsiumiga Nordecon Infra ja Ramboll Eesti on maanteeameti jaoks ja avalikke huve silmas pidades soodsaim ning kiireim võimalik viis Aruvalla–Kose teelõigu ehitushanke realiseerimiseks.

"Juba aastaid kestnud hankeprotsessi alustamine otsast peale ei too hankelepingu sõlmimist kuidagi ajaliselt lähemale ning hankijal tuleks valida korrektne lahendus, milleks on hankelepingu sõlmimine esialgse hanke raames. Vastasel korral võib Aruvalla–Kose tee-ehitus maanteeameti tegevuse tõttu üldse nurjuda, arvestades võimalikke ajalisi piiranguid euroraha kasutuselevõtul," märkis Suurorg.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

21. november 12:12

Karl Bilder OÜ otsib oma meeskonda Tallinnas ja Pärnus müügikonsultante

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed