Supreks Ehitus soovib pankrotti

25. augustil tuleb Harju Maakohtus arutusele AS-i Supreks Ehitus avaldus pankroti väljakuulutamiseks.

2001. aastast remont- ja ehitustöödega tegelenud ettevõtte märkis veel 2008. aasta majandusaruandes, et käivet suurendati 36% ja turul on oma positsioone tugevdatud. 2009. aasta aruandest aga selgub, et käesolevaks aastaks neil plaane ei ole ja kohus on kõik Supreks Ehituse võlgnikud kuulutanud maksejõuetuks.

Supreks Ehituse müügitulu kukkus mullu 2008. aasta 24 miljonilt kroonilt  703 354 kroonini. 2009. aastal jäi ettevõte kahjumisse 2,9 miljoni krooniga, aasta varem teeniti 2,35 miljonit krooni kasumit.

Supreks Ehituse omanikeks Ain Sigus, Mati Ivask ja Viktor Arhipov, kes Äripäeva 209. aasta rikaste TOPis 155. kohta jagavad. Neist igaühe varanduse suuruseks hinnati toona 181 miljonit krooni. Trio tegutseb ka Venemaal ja on võrdsete osalustega võimsa kinnisvara ja ehitusega tegeleva kontserni MSI Grupp ühed omanikud.

Veel kuuluvad on Supreks Ehituse omanikeringi Vassili Luzgin ja Anatoli Karamychev-Pignatti (eraisikud kõik võrdsetes osades – 12,5%) ja AS MKJ Haldusgrupp 37,5-protsendilise osalusega. MKJ Haldusgrupi omanikud on Ludmila Kanepe, Dmitri Mälson ja Jüri Jantshuk, kes on samuti MSI Grupi aktsionärid ja rikaste TOPi liikmed.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed