Saa: uute elamispindade defitsiit paneb ehitama

Kodukolde kortermajade nurgakivi panekule rutanud Arco Vara juhatuse liige Mart Saa ei karda, et korterite realiseerimisega hätta jäädakse.

„Meie asume hoogsalt ehitama ja see, milline on esimese kuu jooksul olnud huviliste arv, annab optimismiks alust küll. Me ei karda, et korterite realiseerimisega hätta jääme, oleme esimesed!,“ rõõmustas Saa, kelle sõnul uusi arendusi hetkel üleliia palju käimas polegi.

Saa ütles, et uute elamispindade eeliseks on eelkõige odavamad ülalpidamiskulud ning nõuka-aegsega võrreldes parem ehituskvaliteet ja materjalid.

Nõudlus uue elamispinna järele on tema sõnul olnud jätkuvalt suur. "Vahepealne raske aeg võttis tempot alla, aga praegu ongi nagu masueelne aeg. Me läheme täna nurgakivi panema, aga suur osa broneeringuid on juba tehtud ja  võlaõiguslepinguid vormistatud. See meenutab olukorda neli aastat tagasi.  Kui vahepeal tulevad pausid, tekib jälle defitsiit ja mõne aja pärast jälle ülepakkumine – stabiilsuse olukorrani, kus turul oleks piisavalt nõudlusele vastavaid pakkumisi, läheb veel aega,“ selgitas Saa.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed