Toompark: pakkumis- ja tehinguhind lähenevad

Eesti elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on endiselt vaikselt liikumas 62 punkti lähistel. Eilse seisuga näitas indeks täpsemalt 61,9 punkti taset, kirjutab kinnisvaraspetsialist Tõnu Toompark blogis.

Aastaga on portaali KV.EE elamispindade ruutmeetri pakkumishind langenud ümmargused 10% ja jõudnud absoluuthinnas Eesti keskmisena 12 715 krooni tasemele.

Erinevalt pakkumishinnast käitub reaalne tehinguhind teisiti.

Võrreldes aastataguse ajaga on maa-ameti andmebaasil põhinev Eesti korteriomanditehingute keskmine ruutmeetrihind tõusnud 7% jõudes 10 401 kroonini.

Erinevas suunas liikuvad pakkumishind ja tehinguhind näitavad selgelt, et vahe pakkumishinna ja tehinguhinna vahel ehk kauplemisruum on järjest kahanemas.

Pakkumiste arvu osas olulisi muutusi turul ei ole. Tänase seisuga on portaalis KV.EE kokku 18 767 elamispindade pakkumist, mis on 3,3% aastatagusest vähem, kuid 10% rohkem, kui näiteks pool aastat tagasi.

Pakkumiste arv on vaatamata mõningatele üles-alla kõikumistele olnud tõusutrendis.

Võib arvata, et tõusutrend pigem jätkub, sest elamispindade turgu puudutavad uudised on andnud inimestele uut julgust kinnisvara müüki panna.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

oktoober 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed