If soovitab piksekahjude korvamiseks kõige laiema kaitsega kindlustust

Ifi varakindlustuse tootejuht Merko Kimsto soovitab valida kõige laiema kaitsega kindlustuse, mis kataks ka pikselöögist tulenevad kahjud.

"Ehkki pikselöögi tõenäosust hinnatakse väga väikeseks, tekivad probleemid ikkagi siis, kui kahju käes. Seepärast soovitame valida kõige laiema kaitsega kindlustuse," rääkis Kimsto.

Kui pikselöögi tagajärjel tekib tulekahju, siis hüvitatakse Ifis tekkinud kahjud tulekahju riski alt ning inimesel probleeme pole. Kui pikne ei tekita tulekahju, aga kahjustab hoone elektriseadmeid või saab kannatada kodutehnika, siis hüvitatakse kahju kliendi valitud paketi alusel (näiteks koguriskikindlustuse või superpaketi olemasolul). Kõige odavama paketi puhul, mis korvab vaid tulekahju, kodutehnika häireid tulekahju riski alt ei hüvitata, kuna tulekahju pole tekkinud.

"Ka äriklientidel on esinenud kahjujuhtumeid, kus pikne on välja löönud hoones elektroonika- ja signalisatsiooniseadmed jm, seega soovitame kliendil kindlustust ostes valida kõige laiema kaitsega komplekskindlustus," sõnas Kimsto.

"Piksekaitse olemasolu vähendab pikselöögist tingitud ülepinge kahju tõenäosust ja kindlasti soovitame oma klientidele selle paigaldamist. Kindlustamisel piksekaitsest otseselt midagi ei sõltu ning täiendavaid dokumente lepingu sõlmimisel esitama ei pea," selgitas ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed