Üürikortereid enam tasuta ei jagata

Kinnisvarafirmad kinnitavad, et praegu on üüriturul tasuta korterite jagamisest saanud müüt ja häid asju enam üksnes kommunaalkulude tasumise eest saadaval pole.

Korteri üürimise pakkumised ainult kommunaalkulude tasumisega ilmusid ASi Arco Vara Kinnisvarabüroo atesteeritud vanemmaakleri Maia Daljajevi sõnul turule eelmisel aastal, kui müügipakkumisi oli palju, ostjaid aga vähe. Needki ootasid pidevat hinnalangust või ei olnud pankade jaoks laenukõlbulikud.

Paljud inimesed olid aga aastate jooksul soetatud kortereid väljaüürimise eesmärgil ning nende tühjalt seistes pidi omanik ise kõikide korterite kulud katma.

“Siis tekkis nii mõnelgi soov kas või kommunaalkulude eest mõni korter välja üürida,” rääkis Daljajev.

Samas seisus olid ka kinnisvaraarendajad. Neil oli laojääk suur, kuid ostjaid turul vähe. Daljajev ütles, et tihti anti siis kortereid üksnes kommunaalkulude tasumise eest üürile oma tuttavatele. Tuttavate puhul võis loota, et hilisem kulu siseviimistluse parendusele on väiksem.

Praegu on Daljajevi sõnul juba väga raske leida Tallinnas korterit, mida saaks võtta üürile üksnes kommunaalkulude tasumisega. Selliseid võimalusi leiab ehk vaid tutvusringkonnast.

Arco Vara on  teinud vaid üksikuid korteri kommunaalkulude eest üürile andmise tehinguid ja ükski neist pole toimunud pealinnas.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed