Ülemiste liiklussõlme tee-ehitusprojekt saab rohelise tule

Tallinna linnavalitsus kiidab heaks Ülemiste liiklussõlme tee-ehitusprojekti, mis võimaldab algatada projektiga hõlmatud maa-alal asuvate ehitiste ja kinnistute sundvõõrandamise protsessi.

17. märtsil toimunud nõupidamisel arutati Ülemiste liiklussõlme projekteerimise, maade omandamise ja finantseerimisega seotud küsimusi. Tallinna Linnavaraameti ettepanekul otsustati tee-ehitusprojekt esitada linnavalitsuse istungile kinnitamiseks, kuna see on tehniliselt korrektne ning olemas on kõik kooskõlastused, välja arvatud tee-ehitusprojektiga hõlmatud maa-alal asuvate ehitiste ja kinnistute omanikud, kellega ei ole jõutud vara Tallinna linnale omandamises või linna kasuks kasutusõiguse seadmises kokkuleppele.

AS K-Projekt poolt koostatud Ülemiste liiklussõlme tee-ehitusprojektiga hõlmatud maa-alal asuvate ehitiste ja kinnistute omanike suhtes, kellega ei ole jõutud vara Tallinna linnale omandamises või linna kasuks kasutusõiguse seadmises kokkuleppele, on kavas algatada sundvõõrandamise protsess.

Sundvõõrandamise protsessi alustamiseks peab omavalitsus kinnisasja sundvõõrandamise seaduse kohaselt esitama kinnisasasja omanikule tutvumiseks kinnitatud tee-ehitusprojekti.

Ühtlasi on kinnitatud projekt aluseks ehitusloa taotlemisel ja riigihanke korraldamisel ehitaja leidmiseks.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed