Tallinna kandis 100 000 m² vabu lao- ja tootmispindu

Tallinnas ja lähiümbruses on pakkumisel ligi 100 000 m² kaasaegset lao- ja tootmispinda, mis ületab tugevalt nõudlust. Mitmed suuremahulised projektid on peatatud.

Tallinnas ja Harjumaal algavad uute kaasaegsete lao– ja tootmispindade üüripakkumised hinnatasemelt 50 kr/m², vanematel pindadel alates 20 kr/m² ning enamik üüritehinguid toimub hinnavahemikus 35 – 60 kr/m², selgub Ober-Hausi kvartaliülevaatest.

Ebakindla olukorra tõttu majanduses sõlmitakse lühiajalisi üürilepinguid ja eelistatakse väiksemaid pindu ning ostu-müügitehingud praktiliselt puuduvad.

Huvi on kasvanud kaasaegsete heas korras olevate pindade vastu, kuid tervikuna ületab pakkumine endiselt nõudlust ja üürihinnad on võrreldes kinnisvaraturu tipuga 2007. aastal langenud kuni 60%. Käesoleva aasta I kvartali jooksul võrreldes eelmise aasta IV kvartaliga olulist hinnamuutust ei toimunud ja vakantsus ei suurenenud.

Kui 2009. aasta teisel poolel vähenes tööstustoodang ja väliskaubandus 20 - 30%, siis käesoleva aasta veebruaris oli tööstustoodangu kasv juba 5% ja täheldada võib stabiliseerumist eelkõige logistiliselt hinnatud piirkondades.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed