Katuseinspektsiooni järele kasvab nõudlus

OÜ K-Kate katuste inspekteerimiste läbiviija Peedu Pärna sõnul suurendab tänavune karm talv nõudlust majade soojustamiseks ja energia kokkuhoiuks ning juba on märgata hinnapäringute arvu kasvu.

K-Kate on oma katuseinspektsiooni suunanud eelkõige lamekatusega hoonetele. "Kahjustustest on enim levinud lumest puhastamise käigus tekkinud katusekatte vigastused, mille vältimiseks tuleks katusele talveperioodil jätta 10 sentimeetri ulatuses lund. Samuti on raske lumi kohati vajutanud veidi kokku katuse soojustust, mistõttu katusekaevud võivad olla kõrgemal katuse tasapinnast ja seetõttu ei voola vesi korralikult ära,“ rääkis Pärna.

Pärna selgitas, et katuste inspektsioon annab ülevaate ainult katuse hetkeolukorrast. „Ekslikult soovivad tellijad saada informatsiooni ka soovituslike tööde teostamisega kaasneva rahalise säästu ja tasuvusaja kohta, ent selle vastuse saab anda vaid kogu maja energeetilise auditeerimisega. Katuse ülevaatus ei sisalda katuse renoveerimise projekti – see on märksa mahukam ja kallim töö,“ selgitas ta. Katuse inspektsiooni hind koos käibemaksuga on 3500 krooni.

Pärna ei soovita tõsisemaid parandustöid ise tegema hakata. „Ise on võimalik teha vaid katuse koristust, vihmaveerennide ja -trappide puhastamist, liiteplekkide lisa kinnitamist, kohtparandusi," õpetas ta.

Loe lisa tänase Äripäeva ehitusrubriigist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed