Energiatõhusus vajab standarde ja kliendi teadlikkust

Reedel, 12. märtsil toimunud  toimunud seminar „Hoone ja energiatõhusus“ tõi välja Eesti energiatõhusate hoonetega tegelevate ettevõtete probleemid, eesmärgiga suurendada nende ettevõtete konkurentsivõimet maailmaturul.

Seminari töögruppides tõstatasid ettevõtjaid mitu valdkonnale olulist probleemi ning otsisid neile võimalikke lahendusvariante. Teiste seas tõsteti esile mitme energiatõhusust arvestava standardi puudumist, vajadust riigi tasandil kehtestatud normide järele ja klientide teadlikkuse tõstmist. Tõdeti ka, et suurtele välisturgudele minekuks tuleb panustada oluliselt rohkem ettevõtetevahelisele koostööle.

„Maailma praegune majandusolukord soosib ettevõtteid, kes suudavad teha koostööd ning kes panustavad valdkondlikele teadmistele. Kuigi probleeme ja teemasid püstitati väga palju oli seminaril tunda suurt huvi ettevõtete ja organisatsioonide vaheliseks koostööks. Oluliseks peeti ka valdkondlikku koolitust ja eelkõige võimalust tutvuda väljaspool Eestit tegutsemise võimalustega,“ selgitas seminari korraldanud Kliima- ja energiaagentuuri juht Kristiina Rebane.

Seminaril esinesid ettekannetega valdkonna juhtivad spetsialistid ja ettevõtete tugiorganisatsioonide esindajad. Teiste seas Ilmar Pralla EASist, Kristiina Rebane Kliima- ja energiaagentuurist, Tõnu Mauring Tartu Ülikoolist, Teet Tark Tallinna  Tehnikaülikoolist, Jüri Soolep Eesti Kunstiakadeemiast ja Lauri Peetrimägi Tallinna Tehnikakõrgkoolist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed