Kommentaar: Enne ehituse algust kaalu nõudlust

Uue arendusprojektiga alustamisel peaks kindlasti  mõtlema enne, et kas planeeritavas asukohas üldse on nõudlust täna selle toote järele, mida sinna teha soovitakse? kirjutab Arco Vara teenindusdivisjoni juht Mart Saa.

Järgmisena peaks korter- ja büroomajade osas hoolega läbi arutama ja arhitektiga läbi vaidlema planeeringud. Kindlasti kehtib see ka eramajade arenduste puhul.

Soodne aeg kindlasti ehitamiseks on, aga ka täna ei maksaks ehituslikke eelarvete tegemisel üle pingutada oma müüdava/üüritava ruutmeetrihinna prognoosimisega, kuna see on paljudele saanud ja võib ka edaspidi saada saatuslikuks. Püüame olla realistid ja teha endale selgeks oma toote sihtrühma võimed ja võimalused ostmaks/üürimaks arendusprojektis valmivaid kortereid/büroosid. Tänasel päeval kohtab pea kõikides kohtades üleliia positiivseid eelarvestusi just müügi/üüri ruutmeetrihinna osas, mida kahjuks juba mõned aastaid enam keegi valmis maksma ei ole.

Seega õige oleks öelda 9 korda mõõda ja 1 kord lõika, kuid kindlasti on kinnisvaraturg peagi valmis uuteks arenguteks ja seda eelkõige elamuehitusprojektide (eelkõige korterelamute) vallas.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed