Riigi Kinnisvara AS nõustab Gruusiat piiripunktide ajakohastamisel

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ja Maailmapanga Põllumajanduse Arenguprojektide Koordinatsioonikeskuse direktor Alexander Lotuashvili sõlmisid täna, 15. veebruaril Tbilisis projektijuhtimise- ning konsultatsioonilepingu.

Lepingu raames nõustab RKAS Gruusia Tolliametit EL direktiivide ja muudele rahvusvahelistele nõuetele vastava moodultüüpi piiri- ja tollipunkti kirjelduse ning eskiisprojekti koostamisel, kahele Gruusia piiripunktile projekteerimistööde tellimisel ning ehitushanke korraldamiseks hankedokumentide ettevalmistamisel.

Jaak Saarniidu sõnul on alati väga hea, kui oma senise tööga kellelegi silma jääd. “Riigi Kinnisvara ASil on kogemused mitmete Eesti piiripunktide EL nõuetele vastavaks viimisel ning praegugi on käsil EL välispiiril mastaapse Koidula raudteepiirijaama rajamine,” sõnas ta.

RKASilt oodatakse soovitusi ka teiste, praegu kasutuses olevate piiri- ja tollipunktide võimaliku muutmisvajaduse osas. RKAS kaasas projekti Eesti poolelt Maksu- ja tolliameti ning Veterinaar- ja toiduameti spetsialistid.

Projekti prioriteediks on tõhustada veterinaar- ning fütosanitaarkontrolle vältimaks loomataudide, inimestele ja loomadele ühiste nakkushaiguste ning taimehaiguste ja taimekahjurite sissekandumist teistest riikidest Gruusia territooriumile.  Projekti lõppedes paraneb eelkõige Gruusia riigi võimekus piiri- ja tollikontrolli rakendamisel.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed