TTÜ ütles üles lepingu Facio Ehitusega

Seoses ehituslepingu tingimuste rikkumisega ütles Tallinna Tehnikaülikool üles peatöövõtu lepingu Facio Ehitusega.

Leping öeldi üles eile, 26. jaanuaril.

27. aprillil 2009 sõlmitud lepingu objektiks on peahoone 4. õppehoone rekonstrueerimine.

Seaduse kohaselt loetakse leping alates ülesütlemisest lõppenuks. TTÜ ütles lepingu üles, kuna ehitaja rikkus oluliselt lepingu tingimusi. Nimelt hilines Facio Ehitus ehituse 1. etapi üleandmisega kaks kuud ja oli eilseks 2. etapi tööd sisuliselt peatanud. Seetõttu ei ole ehitajal praktiliselt võimalik lõpetada ehitustöid tööde üleandmise tähtajaks, 5. aprilliks 2010.

Lisaks tööde tegemisega viivitamisele oli lepingu ülesütlemise põhjusteks ka ehitaja alusetud süüdistused, et TTÜ viivitab juhiste ja vastuste andmisega ehituse käigus üleskerkinud probleemidele, on andnud puudustega ehitusprojekti ja keeldub selle parandamisest. Samuti ei ole Tehnikaülikool nõus aktsepteerima ehitaja lisa- ja muudatustööde hinnapakkumisi, mis on sisuliselt põhjendamata, kuid mille vastuvõtmist ehitaja nõuab.

Eelnev on viinud TTÜ arusaamani, et ehitaja ei ole suuteline või ei soovi ehitustöid tähtaegselt teostada, vaid püüab nõuda TTÜlt lisaaega ja -tasusid, milleks tal õigust ei ole.

Sellises olukorras ei pidanud TTÜ koostöö jätkumist Facio Ehitusega 4. õppehoone renoveerimiseks enam võimalikuks ning ütles lepingu üles.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed