Sillamäe parkla saab ehituseks 18 miljonit krooni

Majandusministeerium sõlmis üleeile Euroopa Liidu Komisjoni energeetika ning transpordi peadirektoraadiga (DG TREN) grandilepingu Sillamäe parkla ehitustööde finantseerimiseks. 

Tööde kogumaksumus on 50,5 miljonit krooni. AS Sillamäe Sadama panus projekti on 32,5 miljonit krooni, mis sisaldab AS Sillamäe Sadamale kuuluvat maa maksumust, teatas ministeerium.

AS Sillamäe Sadam vastutab esimese ja teise etapi hangete ettevalmistamise ja korraldamise ning tehtavate tööde ja järelevalve eest, projekti üldist järelevalvet teeb majandusministeerium.

Projekt kestvus on 1. jaanuarist 2010 kuni 30. detsembrini 2011, kuid tegelikkuses loodetakse ehitustööd suures osas lõpetada juba 2010 aastal.

Tegemist on pilootprojektiga ning järgnevalt on plaanis parkimisprobleemid lahendada ka teistes piiriületuskohtades. 

Sillamäe piiriparkla rajamiseks ehitatakse Tallinn-Narva maantee äärde  9,7 hektarilisele alale parkimisplats, koos teenindushoonete, piirete, valgustuse ja järjekorrasüsteemiga kuni 450 veoautole. 

Projekti eesmärgiks on luua parkimisvõimalused Tallinn-Narva maanteel piirijärjekorras seisvatele raskeveokitele, mis tekitavad praegu ohtliku olukorra nii veoautodele kui ka teistele liiklejatele. Järjekorras seismine ei võimalda autojuhtidel järgida töö ja puhkeaja reegleid ning tee ääres puuduvad ka korralikud sanitaartingimused.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed