Merko võitis 323 miljonilise megaprojekti hanke

Merko Ehitus võitis riigihanke Kohtla-Järve tööstusjäätmete ja poolkoksi prügila sulgemiseks, mida rahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond, teatas keskkonnaministeerium.

Hankes osales viis pakkumust, mis kõik kvalifitseerusid. Kõige soodsama pakkumuse esitas Merko Ehitus.

Ligikaudu 100 ha suuruse prügila-ala keskkonnanõuetega vastavusse viimiseks suletakse õlitootmise jääkide pigijärved, kujundatakse laugemaks jäätmemäe järsud nõlvad, rajatakse vettpidav kattekiht, haljastus, pinna- ja nõrgvee kogumise ja pumpamise süsteemid ning puhastusseade ja tõkkesein ümber prügila ala.

Tööde käigus paigutatakse ringi ligi 6 miljonit kuupmeetrit varasemalt ladestatud poolkoksi. Kogu poolkoksimäe ala ümbritsetakse ligi 7 km pikkuse pinnasesse rajatava tõkkeseinaga, mis takistab reostuse jõudmist prügilast väljapoole. Tõkkeseinaga ümbritsetud alalt kogutav pinna- ja nõrgvesi suunatakse puhastusseadmesse ja pärast puhastamist merrelasku. Projekti tulemusena ei satu keskkonda enam kahjulikke aineid.

Kohtla-Järve poolkoksi prügila sulgemistööd on kavandatud lõpetada 2013. aasta kevadeks.

“Tegemist on Eesti ühe suurema keskkonnaprojektiga ning suurima Keskkonnaministeeriumi korraldatava projektiga,” ütles Keskkonnaministeeriumi asekantsler Harry Liiv.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed