Ida-Viru haiglaprojekti sai 180 miljonit toetust

Valitsus  otsustas investeeringute kavasse lisada Ida-Viru haigla projekt, mille ehitamist toetatakse ligi 180 miljoni krooniga.

Kuna  „Kesk- ja piirkondlike haiglate infrastruktuuri optimeerimine” investeeringute kava meetme eelarves on katmata vahendeid pea 180 miljonit krooni, siis rahuldatakse SA Ida-Viru Keskhaigla projekti toetuse taotlus.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul vajab Ida-Virumaa kõigile tänastele nõuetele vastavat haiglakompleksi, kus patsiendid saaksid kõrgetasemelist eriarstiabi. „Patsientide jaoks muudab uus hoone arstiabi tunduvalt kvaliteetsemaks ning töötajatele tähendab see paremaid töötingimusi. Samuti on äärmiselt oluline, et euroraha saaks kiiremini kasutusse, kuna uue hoone ehitus toob nii uusi töökohti kui maksuraha riigieelarvesse,” lisas Pevkur.

Eelmisel sügisel investeeringute kava eelistusnimekirja alusel toetati Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ja Tartu Ülikooli Kliinikumi juurdeehitusi. Investeeringute kava pingereas oli kolmas SA Ida-Viru Keskhaigla, kelle taotlust ei saanud rahuldada, kuna taotluse summa ületas meetme eelarvejääki. Kuna tänaseks on ehitushinnad märgatavalt odavnenud, hindas Ida-Viru Keskhaigla oma taotluse ümber. Uus taotlus mahub meetme eelarve piiresse ning see võimaldab Ida-Viru Keskhaiglale juurdeehitus rajada.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ermeesia otsib ENERGIATÕHUSUSE SPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

22. september 2017

Merko otsib SEKUNDAAROSA PROJEKTEERIJAT

Merko Ehitus Eesti AS

29. september 2017

Ehituse erilehed