Nordecon ehitab 62 mln eest  Narva Kolledži hoone

Nordecon Ehitus sõlmis täna Tartu Ülikooliga Narva Kolledži uue neljakorruselise õppehoone ehituslepingu, lisaks rajatakse vajalikud välikommunikatsioonid ning uuendatakse hooneäärne tänav.

Tööde maksumuseks on 62,1 miljonit krooni.

„Nordeconi jaoks on Narva Kolledži ehitus täiesti omalaadne ettevõtmine  – Teises maailmasõjas hävinenud börsihoone kohale kerkib arhitektuuriliselt ning ehitustehniliselt põnev uusehitis, mis teeb samas kummarduse ka oma eelkäijale.

Õppehoone esisein on negatiivse kaldega vormijäljend börsihoone esifassaadist, samuti restaureeritakse ja eksponeeritakse ajaloolise hoone keldri müürid,“ ütles Nordecon Ehitus ASi juhatuse esimees Priit Jaagant. „Ehitajale pakub suurt väljakutset keeruka raudbetoonist põikraamidega ja betoonist kaldpindadega karkassi teostamine,  mis järgivad hoone muutuvat kuju. Samuti on konstruktsiooniliselt  keerukas betoonist fassaad.“

Lisaks täidab Narva Kolledži uus õppehoone Priit Jaaganti sõnul  pikki aastakümneid püsinud tühimiku piirilinna raekoja platsil, olles esindusväljakul oluliseks elemendiks vanalinna sõjaeelse õhustiku ning terviklikkuse taastamisel: „ See töö on ehitajale emotsionaalselt kindlasti midagi enamat, kui lihtsalt ühe järjekordse maja püstitamine.“

Tartu Ülikooli Narva Kolledži neljakorruselise õppehoone brutopind on 5945 ruutmeetrit.  Uue õppehoone ehitustööd algavad veebruaris 2010 ning planeeritakse lõpetada juunis 2011. Narva Kolledži uue õppehoone ehitamist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ehituse erilehed