Facio Ehituse ühe omaniku raskustes firma müüb vara

ASi Facio Ehitus ühe omaniku Kaido Saveljevi ettevõtte OÜ Fine Kinnisvara mitu kinnistut on pandud enampakkumisele alghinnaga kokku 13,6 miljonit krooni.

Fine Kinnisvara ei ole oma 2008. aasta majandusaasta aruannet avaldanud. 2007. aasta aruande kohaselt oli ettevõttel 236 miljoni krooni eest võlgasid.

Kinnisvarafirma omanikud on äriregistriandmetel SAV Baltics OÜ kaudu Janek ja Kaido Saveljev. 27. novembri seisuga on ettevõtte maksuvõlg Krediidiinfo andmetel üle 4 miljoni krooni, millele lisandub üle 719 000 krooni intressi.

Fine Kinnisvara majandusaasta aruande kohaselt on ettevõtte saadud laenude tagatiseks panditud varades ja kinnisvarainvesteeringutes kajastatud kinnistud, omanike käendused ja 35% Facio Ehituse ASi aktsiad kokku summas 225,7 miljonit krooni.

Fine Kinnisvara omanik Kaido Saveljev ei kinnita ega lükka ümber väidet, et on laene taganud ASi Facio Ehitus aktsiatega.

Kaido Saveljev on äriregistri andmetel 23,75% Facio Ehituse aktsiate omanik. Fine Kinnisvara 2007. aasta majandusaasta aruande kohaselt on laenude tagatiseks panditud 35% Facio Ehituse aktsiatest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed