Ekspert Solarise varingust: nõudeid pole kehtestatud

Omanikujarelevalve.ee juht Tomas Tamosiunas kirjutab märkuse TJA uurimise kokkuvõttele Solarise Cinnamon kinosaali ehitusprotsessi puuduste kohta.

Kinosaalide ripplagede ehitamiseks koostatud tööprojekt ei vasta ehitusseaduse nõuetele - kui aluseks võtta ehitusseaduse §3, mis muuhulgas sätestab, et  "ehitis peab olema projekteeritud ja ehitatud hea ehitustava ning ehitamist ja ehitusprojekti käsitlevate õigusaktide kohaselt ega või tekitada ohtu inimese elule, tervisele või varale või keskkonnale ...; ehitis ei või ohustada selle kasutajate ega teiste inimeste elu, tervist või vara ega keskkonda ...", siis tõesti Solarise kino ripplagede tööprojekt võis mitte vastata ehitusseaduse nõuetele, kuna see alla kukkuks. Samas kui lugeda ehitusseadust täpsemalt, siis §18 lg 3 räägib ehitusprojekti detailsusest e. eel-, põhi- ja tööprojektidest ning sama paragrahvi lõige 5 sätestab, et  "nõuded ehitusprojektile kehtestab majandus- ja kommunikatsiooniminister".

Paraku käesoleva aasta mai algusest kuni tänase päevani pole neid nõudeid kehtestatud. Samas varem, s.o. enne k.a. maid polnud ehitusseaduses sõnagi juttu ehitusprojekti detailsusest ega viidetest mõnedele muudele normidele, et millele võiks ehitusprojekt vastata.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed