Tehnikaülikool soovib teha koostööd ehitajatega

Tallinna Tehnikaülikooli rektori Peep Sürje sõnul soovib TTÜ koostööleppega süvendada koostööd ehitusettevõtetega.

26. novembril allkirjastavad Tehnikaülikoolis koostöölepingu TTÜ rektor professor Peep Sürje, SA Professor Heinrich Laulu Fondi juhatuse liige Valdo Jaaniso, OÜ Astlanda Ehituse juhatuse esimees Jaanus Otsa, AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg juhatuse liige Janno Meriloo ja AS Muuga Betoonelement juhataja Tatjana Fjodorova.

 „Sõlmitav leping on kinnituseks sellele, et TTÜ on tipptegija ehitusvaldkonnas,” lisab rektor Sürje.

„Tänapäeva ettevõtluses oled kaotaja, kui ei tee koostööd teadusasutuste ja ülikoolidega, ei kaasa oma ala parimaid ajusid ning ei mõtle üliõpilastele kui oma firma järelkasvule,“ ütles koostöölepingu sõlmimise idee autor OÜ Astlanda Ehitus nõukogu esimees Olaf Herman.

Tehnikaülikoolist on koostööleppesse kaasatud ehitusteaduskond ning keemia- ja materjalitehnoloogia teaduskond, lisaks ehitiste projekteerimise instituut, ehitustootluse instituut, keskkonnatehnika instituut ja materjaliuuringute teaduskeskus. Lepingu sisuks on poolte koostöö teadus- ja arendustegevuse ning õppetöö valdkonnas, teaduspõhiste teenuste kasutamine ja täienduskoolituse pakkumine töötajate. TTÜ tudengitele on oluline ka praktikakohtade võimalus ehitusfirmades.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed