„Aasta Ehitaja 2009“ konkursil osaleb seitse nominenti

Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) poolt välja kuulutatud konkursile "Aasta Ehitaja 2009" kvalifitseerus seitse nominenti – ehituse projektijuhti.

„Kevadel välja kuulutatud konkursile esitati rohkem kandidaate, ent neist kõik ei vastanud konkursi reglemendile," ütles konkursi þürii esimees, EEELi tegevdirektor Indrek Peterson.
Petersoni sõnul on kõigi kvalifitseerunute puhul tegu üldehituse objektidega.

„Aasta Ehitaja 2009“ tiitlile kandideerivad:
1. Urmas Kaasik, Nordecon Ehitus AS projektijuht – Nordea Maja (Liivalaia 45/47, Tallinn) ehitus; 2. Erik Lillepalu, Oma Ehitaja AS projektijuht – Tallinna Tehnikaülikooli Raamatukogu (Akadeemia tee 1/Ehitajate tee 7, Tallinn) ehitus; 3. Tarmo Palumets, Harju Ehitus AS projektijuht – Baltika tootmishoone rekonstrueerimine büroohooneks (Veerenni 24, Tallinn) ehitus; 4. Tarmo Pohlak, Merko Ehitus AS projektijuht – Tallinki büroohoone (Sadama 5/7, Tallinn) ehitus; 5. Ain Rebane, Nordecon Ehitus AS projektijuht – Tigutorni elu- ja ärihoone (Väike turu 5, Tartu) ehitus; 6. Tõnu Sahtel, Oma Ehitaja AS projektijuht – Vabaduse väljaku maa-aluse parkla (Kaarli pst T2 ja 2B, Tallinn) ehitus; 7. Margus Uuvits, Astlanda Ehitus OÜ projektijuht – „Rimi“ kaupluse (Tallinna mnt. 43, Rakvere) ehitus.

„Kõik kvalifitseerunud nominentide juhitud ehitusobjektid on põnevad, keerukad ja meie ehitusmaastikul silmatorkavad," kommenteeris Peterson „sõelale" jäänut.

„Aasta Ehitaja 2009“ konkursi þüriisse kuuluvad esimehena Indrek Peterson ja liikmetena Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juhatuse liikmed Ilmar Link ja Lembit Makstin, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor Enno Rebane, Eesti Projektbüroode Liidu juhatuse esimees Andres Saar, Riigi Kinnisvara ASi osakonnajuhataja Igor Gerasenkov ning ajakirja Ehitaja peatoimetaja Eva Kiisler.
Þürii on võitja väljaselgitamiseks nominentide juhtimisel valminud objektidega ka lähemalt tutvunud.

Konkursi võitja kuulutatakse välja 9. detsembril EEELi traditsioonilisel aastalõpukoosolekul.

Konkurss "Aasta Ehitaja" on avalik ja oma kandidaate võisid esitada nii liidu liikmed kui ka liitu mitte kuuluvad ettevõtted, samuti ehitusobjektide tellijad. Esitada võis projektijuhte, kelle juhitud objekt on valminud mullu või enne selle aasta esimest septembrit, kellel on erialane kõrgharidus ja vähemalt viieaastane töökogemus.

Eesti Ehitusettevõtjate Liit on ehitusettevõtjaid ühendav mittetulundusorganisatsioon eesmärgiga kooskõlastada ja koordineerida oma liikmete tegevust ehitustegevuse majanduspoliitilistes küsimustes ja suhetes töövõtjatega ning nende organisatsioonidega. EEEL-i kuulub 121 ettevõtet.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

oktoober 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed