Notariaalsete dokumentide ärakirjade saamine muutub lihtsamaks

Tänu E-notari infosüsteemi arendusele saavad nii füüsilised kui ka juriidilised isikud alates 23. novembrist notarite poolt tõestatud dokumentide ärakirjad kätte ka riigiportaali kaudu.

Notarite Koja aseesimehe Priidu Pärna sõnul leiavad inimesed riigiportaalist http://www.eesti.ee/ kõik enda või oma ettevõttega seotud dokumentide ärakirjad, mis on notariaalselt tõestatud alates 23. novembrist.

"Selle uuenduse peamiseks eesmärgiks on vähendada paberdokumentide hulka ning võimaldada notariaalsete dokumentide digitaalärakirjadele  turvaline ning tasuta ligipääs," sõnas Pärna. "Teenuse kasutamisel  tuleks siiski arvestada sellega, et notariaalsed dokumendid on konfidentsiaalsed ja nende kolmandatele isikutele edastamiseks peab  olema kõigi tehingu osapoolte nõusolek."

Notariaalselt tõestatud dokumentide kättesaamise eelduseks on ID-kaardi olemasolu. Kasutades uut X-tee teenust riigiportaali vahendusel on võimalik vaadata endaga seotud notariaalsete dokumentide ärakirju, samuti neid salvestada kas oma arvutisse või riigiportaali keskkonda ning edastada e-posti teel kolmandatele  isikutele.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed