Riigivara registrist saab kinnisvaraportaal

Riigikogu võttis kolmapäeval 84 poolthäälega vastu riigivaraseaduse muudatused, millega muu hulgas kujundatakse riigivara register kinnisvaraportaaliks.

Riigivaraseaduse muutmise eesmärgiks on määrata kindlaks riigivara valitsemise põhimõtted ja eesmärgid, selgemini mõtestada riigivara omamise ja kasutamise eesmärke ning rakendada paremaid infotehnoloogia võimalusi riigi kinnisvara ja riigi osalusel toimuvate kinnisvaratehingute registreerimisel.

Seadusega kujundatakse riigivara register ümber kinnisvaraportaaliks, millel ei oleks enam õiguslikku tähendust. Uus register koondaks ja muudaks avalikult kättesaadavaks riigivara kinnistusraamatu, maakatastri ja ehitusregistri andmed.

Muudatus toob kaasa suurema kontrolli riigi kinnisvara valitsemise üle ja samas vähendab vallasvara valitsemist, jättes selle senisest rohkem valitsejate endi vastutusele.

Lisaks liidetakse eelnõuga riigivaraseadus ning riigi eraõiguslikes juriidilistes isikutes osalemise seadus, kuna seaduste reguleerimisalad kattuvad.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed