Laenajad tulevad kivi alt välja

SEB äriarendusjuht eralaenude valdkonnas Triin Messimas kirjutab, et kolmandas kvartalis oli märgata laenutaotluste arvu ning eluasemelaenude uusmüügi kasvu 10-15 protsendi võrra.

Perede majanduslik olukord pole viimastel kuudel enam halvenenud ja tulevikku vaadatakse optimistlikumalt.

Tööpuuduse kartus on märgatavalt vähenenud ning püsikaupade ostud perede hinnangul suurenenud. Eesti Panga statistika alusel pidurdub ka viivislaenude kasv.

Tuntavalt on suurenenud klientide hulk, kes soovivad pangas eluasemelaenunõustamist.

Võrreldes nn buumieelse olukorraga on potentsiaalsed laenutaotlejad muutunud teadlikumateks ja tunnevad muuhulgas huvi kõigi lahenduste vastu, mis võimaldavad maandada laenuvõtmisega seonduvaid riske – näiteks elukindlustus ja laenumaksete kindlustus töökaotuse vastu, laenuintressi fikseerimine jms.

Kui pere sissetulekuallikad on stabiilsed, elamistingimuste parandamine plaanis ning laenuvõtmise kavatsus hästi läbi mõeldud, on hetkel sobiv aeg kodusoetamise peale mõelda. Laenutingimused on selleks üsna soodsad.

Madalamad kinnisvarahinnad tasakaalustavad ka varasemate aastatega võrreldes suurema laenusaajalt nõutava omafinantseeringu määra, vahendab Domus Kinnisvara ja City24.ee turuülevaade.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed