Ämari lennubaasi administratiivala ehitusse 81 miljonit

Kaitseministeerium sõlmis lepingu rekonstrueeritava Ämari Lennubaasi administratiivala ehitamiseks hanke võitnud ehitusfirmadega OÜ Astlanda Ehitus ja AS Rand & Tuulberg. Hanke kogumaksumuseks kujuneb 81,3 miljonit krooni.

Administratiivala ehitamise käigus rajatakse Ämari Lennubaasi tuletõrje-, päästeteenistuse- ja rajahooldustehnika hoone, valvekeskus ja pääsla, söökla ja toiduladu, 40-kohaline ühiselamu liitlasriikide õhuväelaste majutamiseks, teed ja kanalisatsioonisüsteem ning baasi piirdeaed. Administratiivala ehitustööd algavad lähinädalatel ning kestavad kuni 2011. aasta aprillini.

2010. ja 2011. aastal plaanitakse korraldada lennubaasi navigatsioonisüsteemide hange, ehitada valves olevate hävituslennukite angaar, ambulants, terminal ja kaubakäitluse vaheladu ning mootorikütusetankla ja autopargi garaažid.

Jaanuaris valitsuse poolt kinnitatud Sõjalise kaitse arengukava aastateks 2009-2018 näeb ette Ämari Lennubaasi valmimise 2011. aastal, pärast mida on lennubaas valmis vastu võtma transpordilennukeid ning tegutsema õhuturvet teostavate hävituslennukite baasina. Kokku läheb kogu baasi rekonstrueerimine maksma ligi üks miljard krooni, millest umbes 420 miljonit krooni tuleb NATO julgeolekuinvesteeringute programmi kaudu.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed